INZ partner odbojkaškog turnira povodom Dana protiv zloupotrebe droga

Na terenima Kamberovića polja proteklog vikenda održan je IV odbojkaški turnir u organizaciji Odbojkaškog kluba Čelik Volley Zenica.

Turnir je upriličen u saradnji sa Institutom za zdravlje i sigurnost hrane i Zavodom za bolesti ovisnosti Zeničko-dobojskog kantona, a povodom obilježavanja 26.juna – Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe droga i nezakonite trgovine drogama.

Na jednom mjestu okupile su se najbolje juniorske odbojkaške ekipe iz Bosne i Hercegovine, te su ljubitelji sporta imali priliku pratiti nastupe nekih od najperspektivnijih mladih odbojkaša.

Na turniru su učestvovale ekipe OK Kakanj 78, OK 7 Lukavac, OK Bosna Kalesija, OK Modriča Novoprom, te domaćin turnira OK Čelik Volley Zenica.

Cilj turnira nije samo sportsko takmičenje, već i slanje snažne poruke o važnosti bavljenja sportom kao jednom od najboljih preventivnih mjera u borbi protiv svih oblika ovisnosti.

Još jednom se pokazalo da sport ima važnu ulogu u odgoju i razvoju mladih ljudi, te da se kroz zajedničke aktivnosti može doprinjeti stvaranju sigurnijeg i zdravijeg društva.

Zenica je tako bila mjesto susreta sporta, mladosti i pozitivnih vrijednosti koje su poslale jasnu poruku- recimo „NE“ drogama , a „DA“ sportu i zdravom životu.

Pobjednik ovogodišnjeg turnira je ekipa OK Čelik Volley Zenica.